Роби добро, поки руки теплі. Преподобний Олексій Голосіївський
пʼятниця, 20 березня 2020 р.
Як музика впливає на здоров’я?
Він першим дав наукове доказ того, що музика впливає на психіку і здоров’я людини. За словами Піфагора, органи людини випромінюють електромагнітні хвилі, і при входженні в резонанс чи дисонанс з музичними хвилями налаштування цих органів змінюються, приводячи їх до вилікування або руйнування.
Сучасні вчені підтверджують висновки Піфагора, недарма існує такий напрямок нетрадиційної медицини як музикотерапія. Які ж відкриття зробили дослідники за роки вивчення впливу музики на організм людини?
Музика здатна знизити больові відчуття. Це підтвердили в університеті штату Юта, коли провели експеримент над 143 випробовуваними, схильними до тривозі через очікування болю.
Заняття музикою розвивають пам’ять та інтелект дітей. Це з’ясували вчені з Гонконгу, які спостерігали за дітьми, які регулярно відвідують музичні заняття.
Прослуховування музики рекомендують при наявності серцево-судинних захворювань. Весела ритмічна мелодія знижує тиск за рахунок розширення кровоносних судин і відновлює спокійне серцебиття. При реабілітації після операцій на серці пацієнтам дають прослуховувати різні музичні твори, що сприяє швидкому одужанню.
Музика здатна позбавити організм від хвороботворних мікроорганізмів. Прослуховування церковних творів і дзвону тривалий час зменшує кількість мікробів в організмі людини на 40%. Ще в середні століття під час епідемій чуми служителі церкви, не перестаючи, дзвонили в дзвони і тим самим рятували від смерті безліч людей.
Музика сприяє збереженню слуху протягом усього життя. Це було підтверджено за час експерименту над 163 добровольцями, 74 з яких були професійними музикантами. Виявилося, що 70-річні музиканти чують і сприймають неголосні звуки в галасливій обстановці краще, ніж 50-річні працівники інших професій.
Підписатися на:
Дописи (Atom)