Роби добро, поки руки теплі. Преподобний Олексій Голосіївський



Читайте уроки, виконуйте завдання та залишайте коментар з враженнями у кінці.


середа, 1 квітня 2020 р.

Цілющі властивості музики В.А.Моцарта

  В останні роки вчені та медики багатьох країн, в тому числі і Росії, займаються дослідженнями цілющих властивостей музики, впливу її на фізіологію і психіку людини. Стали вивчати народні повір'я, казки, легенди, де йдеться про чудесні зцілення від різного роду захворювань, проводити лабораторні дослідження впливу музики на організм людини, бактерії, віруси, рослини і тварин. Сучасні дослідники підтверджують справедливість віри в цілющі властивості музичних звуків. Потік енергії, що йде від музичних інструментів при виконанні відповідних творів, створює цілющу ауру, очищає простір і впливає на загальний стан організму. В даний час медиків турбують наслідки, до яких призводить слухання гучної і дисгармонійною музики, особливо на дискотеках (дзвін у вухах, рання глухота, головний біль, стан втоми).
  К.Е.Циолковской вважав, що музика - це «могутня зброя в руках лікаря, подібне медикаментів».
  Багато композиторів (І. С. Бах, В. А. Моцарт, Ф. Шуберт, Л. Бетховен та інші) цілеспрямовано складали лікувальну музику. Сучасні російські вчені встановили, що багато творів П.І.Чайковського, А.Н.Пахмутовой, М.Л.Тарівердіева знімають у людини неврози і дратівливість. У Росії в останні роки проводяться експерименти, об'єктивно доводять необхідність використання музикотерапії для лікування і оздоровлення людей.
   Численні дослідження вчених, медиків і психологів усього світу доводять, що музика австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта (1756-1791), в порівнянні з творами інших композиторів, надає на людей дуже сильне оздоровчий вплив. Більш того, музичні твори цього композитора здатні творити просто неймовірні речі в плані зцілення людей від великої кількості найрізноманітніших недуг.
     Як довели європейські вчені, саме музика Моцарта підвищує розумові здібності у всіх без винятку людей (причому і у тих, кому вона подобається, і у тих, хто її не любить). Навіть після 5-хвилинного музичного сеансу у слухачів помітно збільшується концентрація уваги (зосередженість). Стандартні «IQ-тести» («коефіцієнт інтелекту») фіксують реальне підвищення інтелекту у людей після прослуховування музики Моцарта. Дослідження американських вчених показали, що всього лише 10-хвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує IQ людей в середньому на 8-10 одиниць.
     Люди, які страждають на хворобу Альцгеймера, покращують свої навички при регулярному прослуховуванні сонати для двох фортепіано до-мажор Моцарта.
    Музика цього композитора має великий вплив на лікування цілої низки серйозних хвороб, серед яких і епілепсія. Вчені експериментальним шляхом визначили, що звуки сонат Моцарта здатні купірувати епілептичні припадки (зменшити кількість епілептичних атак).
   В одному з експериментів, що проводяться професором Джоном Дженкінсом (США), хворим, які страждали серйозними неврологічними захворюваннями, в індивідуальному порядку дали прослухати лише 10-хвилинний фрагмент одного з музичних творів Моцарта, після чого практично у всіх цих людей на якийсь період часу помітно поліпшувалася здатність виконувати тонкі руху рук.
      У клініках Швеції породіллям дають слухати музику цього австрійського композитора, так як шведські вчені і медики переконані, що саме вона допомогла їм різко знизити в своїй країні ранню дитячу смертність.
   За твердженнями авторитетних фахівців світового рівня, музика Моцарта допомагає позбутися від будь-яких душевних проблем, покращує мова і слух. Якщо під час їжі щодня слухати спокійну музику Моцарта - зникне багато проблем з травленням.
      Як відзначають провідні сурдологи (фахівці по дефектах слуху) і логопеди світу, наявність в музиці Моцарта достатку звуків високої частоти роблять її найбільш цілющою серед всієї класичної музики. По-перше, високочастотні гармонізовані звуки зміцнюють мікроскопічні м'язи середнього вуха. По-друге, звуки частотою від 3 000 до 8 000 Гц і вище викликають найбільший резонанс в корі головного мозку, що сприяє поліпшенню пам'яті і мислення.
    У числі шанувальників творчості Моцарта - знаменитий лікар-отоларинголог Альфред Томатіс (Париж, Франція). Одним з його пацієнтів був юний Жерар Депардьє - майбутній прославлений французький кіноактор. В ту пору - в середині 60-х років XX століття - молодий і поки нікому не відомий артист приїхав підкорювати Париж, і у нього були б для цього всі шанси, якби не серйозні проблеми з промовою (сильне заїкання) і пам'яттю. Томатіс в ході першого ж медичного огляду Жерара визначив, що у нього не все в порядку з правим вухом, і порадив йому в найближчі місяці щодня по 2 години в день слухати музику Моцарта. Результат цих самостійних сеансів музикотерапії був просто приголомшливим! 
       Жерар Депардьє повністю і назавжди позбувся і від дефектів правого вуха, і від заїкання, і від проблем з пам'яттю, що дозволило йому стати в майбутньому великим кіноактором світового рівня. Сам Ж. Депардьє, через роки після свого чудесного одужання, сказав наступне: «До зустрічі з Томатіс я не міг вимовити до кінця жодної пропозиції. Він допоміг надати завершеність моїм думкам, навчив мене синтезу і розуміння самого процесу мислення».
       Всьому світу відомий хрестоматійний випадок, коли музика Моцарта в буквальному сенсі «подарувала» людині життя. 78-річний тяжкохворий маршал Рішілье Луї Франсуа де Віньро, будучи вже на смертному одрі, за кілька хвилин до своєї очевидною і неминучою смерті попросив виконати своє останнє бажання - щоб при ньому зіграли його улюблений концерт Моцарта. Незабаром після того, як музика відзвучала, сталося справжнє диво! Смерть відступила, і маршал пішов на поправку. У цієї людини якимось невідомим чином швидко повернулися життєві сили, і в підсумку він прожив в повному здоров'ї ще 14 повноцінних років, доживши до 92-річного віку.
     У Канаді струнні квартети зі спеціально найнятих музикантів грають на міських площах музичні твори Моцарта, щоб, як вважають автори цієї ідеї, впорядкувати вуличний рух і тим самим знизити кількість аварій.
    Європейські фахівці довели, що музика діє вибірково - в залежності не тільки від її характеру, але і від інструменту, на якому вона виконується. Наприклад, кларнет добре впливає на систему кровообігу, струнні інструменти діють переважно на серцево-судинну систему, флейта позитивно впливає на легені і бронхи.
Матеріал підібрала Е.М.Велічко