Урок 30
Тема: Електронна музика - продовження (підр. с.116-118)
1. ПРОДОВЖИТИ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ ТА ТВОРАМИ, ПЕРЕГЛЯНУВШИ ФОТО- ТА ВІДЕОМАТЕРІАЛИ.
2. ПРОДОВЖИТИ РОЗУЧУВАННЯ ТА ВИКОНАННЯ 2 КУПЛЕТУ ПІСНІ Н. МАЙ "РОК-Н-РОЛ" .
3. ВИКОНАТИ ВСІ ЗАВДАННЯ ТА ВІДПОВІСТИ НА ЗАПРОПОНОВАНІ ПИТАННЯ.
4. ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР У БЛОЗІ ЗІ СВОЇМИ ВРАЖЕННЯМИ ВІД ТЕМИ ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ УСІХ ЗАВДАНЬ.
Серед українських музикантів, які створюють електронну музику поряд із академічними жанрами, вирізняється молодий композитор Алла Загайкевич. Вона успішно опанувала сучасні технології звукоутворення. У своїх оригінальних творах вона поєднує комп’ютерні засоби із звучанням традиційних інструментів. За саундтрек до кінофільму «Мамай» Л. Загайкевич була нагороджена Національною премією ім. О. Довженка.
Електронна музика не має меж, її звуки народжуються на всіх континентах. Чимало нових стилей і течій з’явилися на батьківщині надсучасних технологій — в Японії. Легендою японської електронної музики вважають композитора й виконавця Ісао Томіта, який створює на синтезаторі електронні композиції для театру, кіно і телебачення. З цією метою він заснував електронну музичну студію, до він записує електронні аранжування класичної музики, зокрема «Танок сніжинок» Клода Дебюссі, «Картинки з виставки» Модеста Мусоргського. Його інтерпретації знайомих мелодій вражають неперевершеним, абсолютно новим звучанням.
В одному з інтерв’ю митець зазначив: «Раніше музикант міг оперувати тільки звуками існуючих інструментів. Однак композитор не міг створювати звуки сам. Але синтезатор пропонує нам таку саму палітру звуків, як і палітра фарб у художника. А звуки синтезатора неможливо уявити заздалегідь. І в цьому — морс можливостей. Візьмемо для прикладу картини Сальвадора Далі. Іноді в них поєднуються реалістичні і фантастичні образи. Так само в електронній музиці».
Ісао Томіта за пультом аранжувальника
Синтезатор — електронний музичний інструмент, який синтезує звуки за допомогою генераторів звукових хвиль.
Інструмент мас кілька різновидів: цифрові, віртуальні, аналогові. Синтезатору вигляді корпусу з клавіатурою називається клавішним синтезатором.
Слухання музики: Клод Дебюссі, «Місячно сяйво» (для фортепіано з відеорядом картин Клода Моне та в електронній обробці Ісао Томіта).
- Які відчуття викликає електронна музика? Схарактеризуйте її особливості. - Які засоби виразності переважають?
Порівняйте фортепіанну і електронну версії музики К. Дебюссі: чим вони відрізняються? Доберіть репродукції пейзажів відомих художників, які відповідають характеру музики. Вигадайте їм назви.
Живопис Клода Моне
Серед українських музикантів, які створюють електронну музику поряд із академічними жанрами, вирізняється молодий композитор Алла Загайкевич. Вона успішно опанувала сучасні технології звукоутворення. У своїх оригінальних творах вона поєднує комп’ютерні засоби із звучанням традиційних інструментів. За саундтрек до кінофільму «Мамай» Л. Загайкевич була нагороджена Національною премією ім. О. Довженка.
- Пригадайте, що таке саундтрек.
Слухання музики: Алла Загайкович, саундтрек до кінофільму «Мамай».
Різновид цифрових інструментів — домашній синтезатор — призначений для аматорського музикування і доступний навіть дитині. Залежно від кількості регістрів він імітує тембри багатьох інструментів, здатний варіювати різні оркестрові звучання, здатен автоматично виконувати інструментальний супровід до мелодії. На такому синтезаторі можна співати караоке. Натискуючи спеціальні кнопки під час руху від нижніх клавіш до верхніх, музикант-виконавець може змінювати томбр, наприклад, від віолончелі до флейти, а також додавати за бажанням ритм ударних — барабанів чи литавр.
Я у світі музики: співаю, відчуваю
Розучіть 2 куплет пісні Н. Май "Рок-н-рол" та виконайте пісню повністю.
1. Хтось вміє грати на баяні,
А хтось ганяє у футбол,
А я танцюю на дивані
Шалений танець рок-н-рол!
Я свого часу не жалкую,
Відклавши зошити й книжки,
Я танець рок-н-рол танцюю,
Танцюю завжди й залюбки!
Приспів:
Рок-н-рол, рок-н-рол,
Веселий танень рок-н-рол!
Рок-н-рол, рок-н-рол,
Шалений танець рок-н-рол!
2. Один дає усім поради,
Другий жує собі ментол,
А я танцюю до упаду
Шалений танець рок-н-рол!
Я свого часу не жалкую,
Відклавши зошити й книжки,
Я танець рок-н-рол танцюю,
Танцюю завжди й залюбки!
Приспів.
Розважальний момент. Виконайте завдання та надішліть фото на пошту.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Опишіть можливості синтезатора як музичного інструменту нового покоління.
2. У вільний час ознайомтесь з музикою Алли Загайкевич. За можливості перегляньте фільм «Мамай» (реж. О. Санін, 2002 p.).
Фільмотека:
• Х/ф «Мамай» (реж. О. Самім, 2003 р.)
• Х/ф «Август Раш» (реж. К. Шерідан, 2007 р.)
• Х/ф «Суперзірка» (реж. Ш. Мак Намара, 2004 р.)
Спасибо было очень интересно!
ВідповістиВидалитиСпасибо за урок 😊😄 (Кравцова Елена )
ВідповістиВидалитиСинтезатор – це інструмент для створення звуку за допомогою генераторів звукових хвиль. З функціональної точки зору це – поєднання міді-клавіатури та цифрового фортепіано з клавіатурою піаніно. Якщо точніше, то сама міді-клавіатура є одним з різновидів синтезатора.
ВідповістиВидалитиЦифрове піаніно – це музичний інструмент, на якому у більшості випадків розташована повноцінна клавіатура фортепіано. Прилад одночасно поєднує в собі основні функції міді-контролера та синтезатора.
MIDI-клавіатура – це музичний інструмент з набором клавіш певного діапазону, який не пристосований для самостійного виведення звуку. У зв’язку з цим, міді клавіатура зазвичай використовується за умови наявності відповідного програмного забезпечення на комп’ютері.
Дякую за урок ,і змогу дізнатися щось нове.
Лесь Кирилл
ВидалитиБыло очень интересно, Колосова
ВідповістиВидалитиОчень познавательный урок !!!!(Близно)
ВідповістиВидалитиОго! Спасибо, а я и не знала, очень интересно
ВідповістиВидалитиОчень было интересно! Узнала новенького, спасибо) ( Поливанова Ника)
ВідповістиВидалитиСпасибо
ВідповістиВидалитиИнтересно, мне очень понравился этот жанр в музыке (Мирный.А)
ВідповістиВидалитиСпасибо,прочитал (Горбулин Илья)
ВідповістиВидалитиЗдраствуйте я вам отправил по почте.
ВідповістиВидалитиДуже цікаво що Ісао Томіта створював на синтезаторі електронну музику для театру та кіно (Мазур Аліна)
ВідповістиВидалитиЯ просто обожаю электронную музыку, с помощью её создают саундтреки для игры (мой любимый-megalovania andertale soundtrack (Яровой Данил 7А)
ВідповістиВидалитиклассный урок,спасибо,Сердюк
ВідповістиВидалитиспасибо ,было интересно
ВідповістиВидалитиСпасибо очень интересное задание со вставлением слов Булаенко
ВідповістиВидалитиСпасибо, очень понравилось
ВідповістиВидалитиСпасибо за урок Ткаченко
ВідповістиВидалитиСпасибо за урок было интересно
ВідповістиВидалити